Miniatury Jazzowe
Baszta Jazz Festiwal to miejsce, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie jazz dotknąłem aparatem. Zauroczony muzyką i klimatem wiedziałem, że kiedyś powstanie z tych zdjęć wystawa.
To, co państwo mogą zobaczyć, jest zaledwie niewielką częścią zdjęć które zrobiłem podczas koncertów w latach 2011-2017. Wszystkie one są hybrydowymi fotografiami wykonanymi w technice ambrotypii (odmiana mokrej płyty kolodionowej).
Miniaturowe rozmiary zdjęć i technika sięgająca XIX wieku, według mnie, najlepiej oddają niezwykły klimat tego festiwalu.
Wystawa ambreotypi będzie prezentowana od 10 VII do 23 VII w czasie Baszta Jazz Festiwalu a następnie w kinie „Baszta” w Czchowie woj. Małopolskie

„Pejzaże” z cyklu „Znalezione w Polsce”
„Znalezione w Polsce” to ciągle rozwijający się projekt nawiązujący do fotografii „Ojczyźnianej”. „Pejzaże”
to pierwsza, ale nie jedyna seria zdjęć Michała Piotrowskiego z tego cyklu. Fotografie prezentowane na wystawie są rejestracją krajobrazu polskiego z ostatnich kilkunastu lat. Stanowią obraz miejsc nieznanych które możemy sami wyszukać schodząc z uczęszczanych szlaków.
Wystawa składa się z kilkudziesięciu prac ukazujących Polskie widoki w specyficznej technice chromianowo-proszkowej. Początki tej techniki sięgają XIX w. Jej podstawą są sole chromu żelatyna i naturalne pigmenty. Odbitki wykonywane są metodą stykową. Światła w obrazie powstają przez ręczne odsłanianie białych partii fotografii stąd niepowtarzalny wygląd przypominający obrazy czy grafiki. Każde zdjęcie jest indywidualnym
dziełem autorskim niemożliwym do powtórzenia mającym wartość kolekcjonerską. Prace wykonane tą techniką są bardzo trwałe, nie ulegają wyblaknięciu ani żadnym zmianom pod wpływem słońca i innych czynników.
Każda praca opatrzona jest numerem i posiada certyfikat.
Wystawa „Pejzaże” jest jedną z cyklu „Znalezione w Polsce”, w którym chce pokazać niezwykłą Polskę. Polskę, która jest bardzo blisko nas. Oprócz pejzaży cykl ten stanową również 3 wystawy Nekropolie: „Wieczne odpoczywanie…”, „Panachyda”, oraz „Kadisz Jatom”. W planach są następne: „Zamki, dwory i pałace” „W mieście i wiosce”, „Ludzie”, „Sacrum”, … Wszystko to, co można znaleźć w naszej Ojczyźnie.
Spotkanie z autorem ze względów epidemiologicznych odbędzie się dnia 2 lipca przy ulicy Jagiellońskiej pod drzewkiem o godzinie 16:30, przed Centrum Informacji Turystycznej
Wystawa będzie prezentowana w Centrum Informacji Turystycznej, przy ulicy Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu od 2 lipca do 1 sierpnia 2021r. w godz. Pn-pt 8-18 sb. 9-13.
