Wystawa “Oto człowiek”

Zapraszam na wystawę

Oto człowiek” – wystawa o tym tytule powstała w 1991r. Składała się z 25 fotografii oraz wierszy. Jest zapisem socjologicznym ludzi spotykanych na ulicy przełomu lat 80 i 90 tych. Dziś jest już historią: fryzur, ubrań,  zachowań i przemyśleń szukanych w poezji tamtych czasów.

Fragment wystawy z lat 90 tych można zobaczyć do 30 sierpnia w Gminnej Bibliotece publicznej w Chełmcu ( k. Nowego Sącza) od godz. 8 do 16 -tej.

"Oto człowiek" fot. Michał Piotrowski

Michał Piotrowski

Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 100 razy w kraju i za granicą.
Do największych jego sukcesów można zaliczyć złoty medal na 68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.
Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja”, „Znalezione
w Polsce” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.
Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa (monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa (jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia (na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa,
technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa na różnych materiałach.
Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzi liczne warsztaty, pokazy, w prelekcjach ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną.
Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury medalem  „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, odznaczeniem „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz medalami „Za zasługi dla fotografii polskiej” oraz „Za Fotograficzną Twórczość”.

Pracę wykonywane przez niego można oglądać w prywatnej „Galerii na schodach” w jego domu jak również
na stronie internetowej: fotna.dlm.pl