Styczeń 2020

Zdjęcie miesiąca: styczeń 2020 r.:
1 miejsce: Marcin Polakiewicz „Widok z Obidzy”
2 miejsce: Jan Brdej „W objęciach mamy”
2 miejsce ex aequo: Marcin Polakiewicz „Sarenki”
3 miejsce: Jan Brdej „Troska”
Wyróżnienie: Renata Michalczyk „Spotkanie”
Wyróżnienie: Michał Piotrowski „W starym stylu”.

Zdjęcie roku 2019:

Piotr Basałyga: „Baca XXI wieku”

Sukcesy które cieszą

Członkowie KTF kolejny raz otrzymali nagrody w konkursie „Nowy Sącz w obiektywie 2019”
Gratulujemy
II miejsce: Marek Popiela, 2 zdjęcia: „Biegnę do Ciebie” i „Kto Ty jesteś”
Wyróżnienie regulaminowe: Michał Piotrowski, za zdjęcie „Anioł Bazyliki” 

Znaleziono w Polsce – Pejzaże

Znaleziono w Polsce – Pejzaże
W Kalwarii Zebrzydowskiej 26 stycznia odbył się wernisaż wystawy Michała Piotrowskiego AFRP. Można było na nim nie tylko zobaczyć zdjęcia i spotkać się z autorem ale również popróbować techniki chromianowoproszkowej. 

Zaproszenie na wystawę

Wernisaż wystawy połączony z prezentacją techniki i spotkaniem z autorem odbędzie się 26 stycznia godz.16:00 w Galerii Stare Kino ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wystawa będzie prezentowana od 26 stycznia do 29 lutego

„Znalezione w Polsce -Pejzaże”
„Znalezione w Polsce” to nowy projekt Michała Piotrowskiego nawiązujący do fotografii „ojczyźnianej”. Pierwszy cykl zdjęć jak wskazuje podtytuł to „Pejzaże”. Fotografie prezentowane na wystawie są rejestracją krajobrazu polskiego z ostatnich kilkunastu lat. Stanowi rejestracje miejsc nieznanych które możemy wyszukać sami schodząc z uczęszczanych szlaków.
Wystawa składa się z kilkudziesięciu prac ukazujących Polskie widoki w specyficznej technice chromianowo-proszkowej. Początki tej techniki sięgają XIX w. Jej podstawą są sole chromu żelatyna i naturalne pigmenty . Odbitki wykonywane są metodą stykową. Światła w obrazie powstają przez ręczne odsłanianie białych partii fotografii stąd niepowtarzalny wygląd przypominający obrazy czy grafiki. Każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem autorskim niemożliwym do powtórzenia mającym s wartość kolekcjonerską. Prace wykonane tą techniką są bardzo trwałe, nie ulegają wyblaknięciu ani żadnym zmianom pod wpływem słońca i innych czynników. Każda praca opatrzona jest numerem i posiada certyfikat.
Wystawa „Znalezione w Polsce – Pejzaże,” jest początkiem cyklu, w którym chce pokazać niezwykłą Polskę. Polskę, która jest bardzo blisko nas. „Pejzaże” to pierwsza z cyklu wystawa. W planach są następne: „Architektura”, „Ludzie”, „Sakrum”, „Cmentarze”… Wszystko to, co można znaleźć w naszej Ojczyźnie.