Wystawa „Świat Pragnie Pokoju”

Zapraszamy na wystawę ks. płk rez. Władysława Macieja Kozickiego “Świat pragnie pokoju” .

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 czerwca 2024 r. (środa). o godz. 17.00. Wystawa będzie prezentowana do 29 lipca 2024 r.  w Pijalni Głównej w Krynicy–Zdroju, al. Nowotarskiego 9/3.

Wystawa „Świat Pragnie Pokoju” jest echem wydarzeń z misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, ale jest nade wszystko przypomnieniem, że w wielu miejscach świata nadal toczą się konflikty zbrojne i wielu ludzi ciągle oczekuje pomocy. Wystawa jest wołaniem o pokój, który jest wielką wartością, ale także owocem serc i umysłów ludzi poszukujących dróg pojednania i zgody. Każdy człowiek ma prawo do tego, by żyć, ma prawo realizować swoje plany, marzenia, ma prawo być szczęśliwym… Świat pragnie pokoju, bo bez niego nie może powstać nic trwałego. Tylko pokój pozwala budować – nie tylko piękne domy, zakłady pracy, ale umożliwia człowiekowi rozwój duchowy i intelektualny… „Świat Pragnie Pokoju” to apel o budowanie lepszego świata wszędzie tam, dokąd jesteśmy posłani, aby służyć.

Ks. płk rez. Władysław Maciej KOZICKI

Urodzony w 1962 roku w Krakowie. Pierwsze lata kapłaństwa spędził w Diecezji Krakowskiej posługując m.in. jako kapelan ZHR. W roku 1998 został kapelanem Wojska Polskiego. Uczestnik dwóch misji pokojowych w Kosowie w latach: 2001-2003 i 2004-2005 oraz w Afganistanie od maja 2010 r. do maja 2011 r. Po powrocie z misji duszpasterzował w Wałczu, w Warszawie oraz w Rzeszowie. Obecnie jako kapelan rezerwy pomaga w Parafii Wojskowej w Przemyślu.
Laureat konkursu fotograficznego „Service for peace 2005” w dwóch kategoriach. W tym samym roku wydał album o Pogórzu Przemyskim i Bieszczadach: „Tam, gdzie anioł mówi dzień dobry” a w roku 2018 ukazał się kolejny autorski album: „Świat pragnie pokoju”. Autor licznych zdjęć w dwutygodniku „Nasza Służba”. Od roku 2007 członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa autorska w Przemyślu: „Kosowo w obiektywie kapelana”, w Bolestraszycach: „Tam, gdzie anioł mówi dzień dobry”, w Rzeszowie i w Warszawie: „Afganistan w obiektywie kapelana ISAF”.