Wystawa “Współistnienie”

W S P Ó Ł I S T N I E N I E – to zestaw kilkunastu zdjęć pochodzący z obszernego, wieloletniego cyklu fotograficznego „z peczopami”, dokumentującego życie codzienne swojej rodziny, której część stanowią zwierzęta domowe.

Przez obiektyw aparatu przygląda się i rejestruje naturalne sytuacje, relacje, emocje, zmiany i procesy zachodzące na przestrzeni lat w relacji człowiek – zwierzę, odnosząc się do dziecięcych doświadczeń a także mając na uwadze zmiany, jakie dokonały się w szerszym kontekście społecznym w ciągu ostatnich kilku dekad.

Aneta Wójcik

Urodzona w Nowym Sączu, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku edukacja artystyczna, w Nowym Sączu, stypendystka Ministra Kultury w 2018 r. Członkini Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego od 2008r, freelancer.

Autorka 3 wystaw indywidualnych. Jej prace były prezentowane na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Fotografie Anety Wójcik znalazły się w publikacjach internetowych i katalogowych jak również w zbiorach prywatnych.

Ponad dwadzieścia lat aparat fotograficzny towarzyszy jej w życiu codziennym a także zawodowym. Przez ten okres zgromadziła bogate portfolio praktykując w wielu rodzajach fotografii: od fotografii portretowej, rodzinnej, poprzez reportaż, dokument, fotografię lifestylową, eventową po koncertową i komercyjną. Część jej prac można obserwować na kontach: fb oraz Instagramie – aneta.wojcik.fotografia.

Całą swoją przygodę i doświadczenie fotograficzne mogłaby streścić w jednym zdaniu Henri Cartier-Bressona –

Jeśli istnieje jeden punkt, to jest to człowieczeństwo, to życie, bogactwo życia. Chodzi po prostu o to, by być wrażliwym”.