Grudzień 2021

„Kumoterki” – Stanisław Peciak

Na Podhalu podczas karnawału cyklicznie w Gminach Szaflary, Biały Dunajec, Poronin, Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska, Ludźmierz, Rabka organizowane są „Kumoterki”. W ich skład wchodzą „Parada gazdowska” oraz konkurencje sportowe „Wyścig kumoterek”, „Skiring” i „Ski skiring”. Wydarzenia te gromadzą miłośników koni, góralskiego folkloru i sportu.

Stanisław Peciak – urodzony w 1959r. w Marcinkowicach. Od 45 lat pasjonuje się fotografią. Od 17 lat jest członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotograf dokumentalista gromadzący szczegółową dokumentację fotograficzną wydarzeń regionalno-kulturalno- sportowych odbywających się na terenie Podhala, Spisza, Orawy i Ziemi Sądeckiej. Za działalność wyróżniony Srebrnym i Złotym Jabłkiem Sądeckim – „Za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” i odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, al. inż. Leona Nowotarskiego 9/3, do 31 stycznia 2022r.

Wystawa pokonkursowa

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Centrum Kultury przy ulicy Piłsudskiego 19 w Krynicy-Zdroju, do 31 stycznia 2022r.

Wczoraj w Betlejem i nie tylko…

Wystawa „ Wczoraj w Betlejem i nie tylko ” – autor Ks. Józef Kloch będzie prezentowana do 30 grudnia 2021r. w Pijalni Głównej w Krynicy- Zdroju.

Ks. Józef Kloch – fotograf amator. Urzekły go widoki w Ziemi Świętej i odtąd zaczął robić zdjęcia. Był m.in. wikariuszem w Nowym Sączu, dyrektorem programowym radia diecezjalnego oraz rzecznikiem Episkopatu Polski.

Obecnie wykłada w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Fotografie na wystawie pochodzą z lat 2009 – 2019.

Ziemia Obiecana, Palestyna, Izrael – albo Ojczyzna Chrystusa. Fascynujące miejsca, po których chodził i w których nauczał Jeszua ben Josef. To o Nim się myśli w Betlejem i Jerozolimie, nad Jeziorem Genezaret i wśród sklepików na Drodze Krzyżowej

Te klika zdjęć przenosi oglądającego do Ziemi Ewangelii.