Wystawa Michał Piotrowskiego “Pejzaże”

Zapraszam na wystawę “Pejzaże” z cyklu “Znalezione w Polsce”

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Centrum informacji turystycznej ul Szwedzka 2 w Nowym Sączu 26 czerwca do 31 lipca 2023 r.
 Spotkanie z autorem 29 czerwca godz 17:00

Pejzaże” -z cyklu „Znalezione w Polsce”

„Pejzaże” z cyklu „Znalezione w Polsce” to ciągle rozwijający się projekt
Michała Piotrowskiego nawiązujący do fotografii „ojczyźnianej”. Fotografie prezentowane na wystawie są rejestracją krajobrazu polskiego z ostatnich kilkunastu lat. Stanowi zatrzymanie na fotografii miejsc nieznanych, które możemy sami wyszukać schodząc z uczęszczanych szlaków.

Wystawa składa się z prac ukazujących Polskie widoki w specyficznej technice chromianowo-proszkowej. Początki tej techniki sięgają XIX w. Jej podstawą są sole chromu żelatyna i naturalne pigmenty . Odbitki wykonywane są metodą stykową. Światła w obrazie powstają przez ręczne odsłanianie białych partii fotografii stąd niepowtarzalny wygląd przypominający obrazy czy grafiki. Każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem autorskim niemożliwym do powtórzenia mającym wartość kolekcjonerską. Prace wykonane tą techniką są bardzo trwałe, nie ulegają wyblaknięciu ani żadnym zmianom pod wpływem słońca i innych czynników. Każda praca opatrzona jest numerem i posiada certyfikat.
Wystawa „ Pejzaże,” jest jedną z cyklu, w którym autor pragnie pokazać niezwykłą Polskę. Polskę, która jest bardzo blisko nas. „Pejzaże” to pierwsza z cyklu wystawa, która od chwili powstania ciągle się rozwija.. Następne które mogą państwo zobaczyć to trzy wystawy „Nekropolie”: „Wieczne odpoczywanie” , „Panachyda” i  „Kadisz Jatom” oraz „Zamki, dwory i pałace”. W planach z tej serii są projekty: „Życie miast i wsi”, „Spotkanie z człowiekiem”, „Sakrum”… Wszystko to, co można znaleźć w naszej Ojczyźnie.