Luty 2022

„Rytmy jazzu” – Jan Brdej

Wystawa obejmuje część prac wykonanych podczas koncertów na festiwalu Baszta Jazz Festival w Czchowie w latach 2013-2021. Prezentowane są portrety artystów polskiej i światowej sceny jazzowej, niezwykle gorąco przyjmowanych przez publiczność festiwalu.
Baszta Jazz Festival jest organizowany nieprzerwanie od 2000-go roku. Co roku na początku lipca Czchów w okolicy zabytkowej Baszty, jezioro Czchowskie i rzeka Dunajec rozbrzmiewa tradycyjnym jazzem, a niezwykłą formę festiwalu kształtują dodatkowe wydarzenia artystyczne.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, al. inż. Leona Nowotarskiego 9/3,do 31 marca 2022r.

Autor – Jan Brdej

Od 2007 roku członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego w Krynicy-Zdroju, od 2017 roku członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP), od 2018 roku członek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej „Foto Humanum” w Łodzi, a od 2020 roku członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.
Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych i pokonkursowych. Nagradzany i wyróżniany w licznych konkursach krajowych i zagranicznych.
W 2018 roku został uhonorowany przez organizację FIAP tytułem Artist FIAP (AFIAP), a w 2019 roku tytułem Excellence FIAP (EFIAP).